לגו לאדריכלים

קבוצת עוז חברת גל-רן

 

700x350_0009_1

 תורג'י. מעצב.

 

בעל משרד לעיצוב פנים ואדריכלות עוסק בשנים האחרונות בהסבת מכולות נמל תעשייתיות לבתי מגורים, משרדים וחללים ציבוריים.

 

איך הכל התחיל?

בתחילת דרכי בחיפושיי אחר משרד, נתקלתי במכולת בשר-במכולה גולמית. שיפצתי אותה והסבתי אותה למשרד נהדר, המשרד הראשון שלי. השיפוץ היה מהיר ביותר ובעלויות נמוכות.  מיד הרגשתי שיש כאן פוטנציאל רב למשהו אחר ושונה. למעשה היתה זו סנונית ראשונה לאדריכלות מבוססת מכולות.

חברתי למשקיעים שהאמינו בי ובמוצר שלי , הבעלים של חברת גל רן -קבוצת עוז , רפי כחלון, וכן למנכ"ל חברת  קבוצת גל-רן ,רמי אשל ועל כך אני חייב להם את הערכתי ותודתי. הם למעשה איפשרו לי לצאת לדרך.

 

700x350_0011_shutterstock_369560120

 

זה קיים בעולם. זה קיים גם בארץ?

בהחלט, זה קיים בארה"ב, קנדה, אפריקה.מדינות בהן תנאי מזג האוויר קיצוניים  בארץ זה קיים באחוזים נמוכים מאוד. למעשה לא הייתה חברה רצינית שתלווה תהליך של הסבת מכולה למבנה מגורים מא'-ת'. אנחנו עושים הכל, ממציאת המכולה , דרך ליווי מול כל הרשויות והוצאת ההיתרים הדרושים, תכנון, עיצוב וכמובן ביצוע הפרוייקט כולו עם כל אנשי המקצוע המתאימים. משלב המגרש ועד למפתח

פשוט עושים ה כ ל !

 

אז מה היתרונות? למה מכולות?

אפשר לבחון את ה"למה" במספר היבטים. מבחינת עלויות, מדובר בסדר גודל של 40% פחות מעלויות בנייה סטנדרטית. מבחינת אורך זמן העבודה, בית בסדר גודל של 120 מ"ר ניתן לסיים תוך 4-6 חודשים מתחילת התהליך ועד סופו, כולל התכנון. המבנה עצמו, השלד, עשוי מפלדה איכותית ביותר, אתה מקבל למעשה קונסטרוקציה מדהימה וחזקה. מעבר לכך, בשיטת הבנייה שלנו, המבנה מעניק בידוד תרמי ואקוסטי מצויינים  בנתונים טובים פי כמה מכל שיטת בנייה קונבנציונאלית ועמידות בכל תנאי מזג אוויר.  בנוסף,  ישנו היבט של בנייה ירוקה, איכות סביבה, מינימום פגיעה בשטח ומינימום ייצור של פסולת בניין. הבנייה מתבצעת במפעלינו, ולכן יש מינימום טרדה הפרעה ולכלוך בשטח שבו יוצב המבנה. כמובן ישנו גם ההיבט הדינמי, במובן זה שניתן להעתיק את הבית מנקודה א לנקודה ב, במידה ולאחר מספר שנים בעלי הבית מעוניינים לעבור מקום.

 

700x350_0010_shutterstock_306276602

 

מה שטח המכולה? האם ניתן לבנות בתים בגדלים שונים?

מכולה סטנדרטית מגיעה בכמה גדלים, אך הנפוצים ביותר הם שני גדלים 2.5*12 ו- 2.5*6 מ"ר, גובה התקרה הינו 2.70 מ'. בחיבור של 2 מכולות מקבלים שטח של 60 מ"ר אשר מאפשרים חלוקה של 3-4 חדרים, אך אין זה אומר שלא ניתן לבנות חלל גדולים יותר. ניתן לחבר מכולות, ניתן להעמיד אותן זו על גבי זו, עד לגובה מקסימלי של 7 קומות! כלומר כל אחד יכול לקבל מענה ראוי לצרכיו. את הממ"ד ניתן להוסיף בנפרד ע"פ כל דרישות הג"א.

התפקיד שלי הוא להתכנן ולהרכיב את "קוביות הלגו" כך שיווצר בית מדהים, לא פחות והרבה יותר מכך!

 

700x350_0008_2

 

מי הקהל המתעניין?

ישנו מנעד רחב של מתעניינים המחפשים אלטרנטיבה מעניינת, איכותית, ובעיקר בעלויות נמוכות משמעותית. אנשים  אשר פתוחים לשינויים, מחפשים מראה אחר וייחודי, כאלה המעודכנים במתרחש בעולם, בעלי אג'נדה סביבתית , בעלי דיעה עיצובית וכאלה שפשוט לא הצליחו למצוא מענה מהיבטים כלכליים וטכניים בבניה הסטנדרטית. ישנו הקהל הפרטי אשר רוצה לעשות לעצמו בית, ישנם לקוחות מסחריים הרוצים להקים בתי מסחר, משרדים, מלונות וכדומה, וישנן תוספות בנייה למבני מגורים או מבנים ציבוריים.

למעשה מדובר ברעיון המאפשר מגוון אינסופי של פתרונות נפלאים, מגוונים ויצירתיים.

 

מהו תהליך העבודה?

אני מאמין בלשבת ולהקשיב ללקוח עד הסוף. לא מאמין ביצירת מודלים של בית 60 מ"ר, בית 120 מ"ר וכדומה. כל לקוח הוא אחר, בעל צרכים שונים וזקוק לדברים המיועדים לו ולמשפחתו, חי אחרת. אני מקשיב, מלווה ומתכנן בהתאם. אני עובד עם צוות מלא של אנשי מקצוע, אדריכלים המלווים את תהליך קבלת ההיתרים, אנשי מקצוע הפועלים על פי כל התקנים הנדרשים, קבלני עבודה וביצוע המגיעים מתחום המכולות. הסטנדרטים שלי מאוד גבוהים ומבחינתי הלקוח, ולא משנה אם הפרוייקט קטן או גדול, מקבל "מרצדס" של בית. זה צריך להיות מושלם.

 

700x350_0007_3

דירה לדוגמא-חזית  כניסה

 

ספר על החיבור עם נירלט

נירלט מבחינתי הינה חברה מקצועית, צעירה ועדכנית. החיבור שלנו איתם הוא טבעי ומתבקש. חברת נירלט הייתה מוכנה להיות שותפה בדירה לדוגמא אשר כרגע נמצאת בישורת האחרונה. שלחה אנשי מקצוע מן השורה הראשונה, הביעה התעניינות ונתנה ייעוץ מקצועי ומדוייק של חומרים: חומרי איטום- ניר-אוטם ליצירת שכבה ראשונית של איטום בגג המבנה, טרם הפיכתו למרפסת, ושימוש ביריעות איטום כשכבה שנייה ושימוש בחדרים רטובים. צבעי נירוקריל לפנים הבית, שליכט צבעוני בצבעים שונים לחוץ הבית ולחדרים הרטובים, צבעי אוניאור– בשימוש בצביעת ברזל ועץ בחלקים שונים של המכולה, חומרים מעכבי בעירה ועוד.

כמובן שאני עובד מול נירלט גם  ברמה העיצובית, ובחרתי לדירה לדוגמה סקאלה טבעית עם נגיעות אורבניות של אוף ווייט ואפורים ולצידם נגיעות בצבעוניות עזה ומתוחכמת.

 

למה צריך דירה לדוגמא?

חשוב לי שהלקוחות והקהל המתעניין יוכל לראות את הפוטנציאל באופן מוחשי ואמיתי, את המהפך, את התחושה הביתית, את הגימור המושלם. חשוב לי שאנשים יוכלו "לגעת" להרגיש ולראות את המוצר שאני כל כך מאמין בו. הדירה נמצאת כרגע בישורת האחרונה, ממש ב"פינישים" ובתחילת מאי תיפתח לקהל הרחב וניתן יהיה לבוא ולהתרשם ולקבל את כל האינפורמציה הדרושה.

 

700x350_0006_4

דירה לדוגמא-חזית אחורית

 

700x350_0005_5

דירה לדוגמא-סלון, מטבח

 

700x350_0004_6

דירה לדוגמא-סלון, מטבח

 

700x350_0003_7

דירה לדוגמא-חדר ילדים

 

700x350_0002_8

דירה לדוגמא-חדר שינה הורים

 

700x350_0001_9

דירה לדוגמא-חדר רחצה

 

מה החזון?

החזון הוא בנייה רוויה, החלום שלי הוא לייצר אלטרנטיבה שפויה ראלית ושגם תדע לענות על כל הצרכים ללא שום התפשרות תכנונית או עיצובית  לכל זוג או משפחה החושבים לרכוש דירה או בית. בזמנים בהם בלתי אפשרי לזוגות צעירים לרכוש דירה, המכולה היא פתרון הנותן את האפשרות בכלל לקנות דירה עם חופש בחירה תכנונית ועיצובית והתאמה לצרכים של כל אחת ואחד מאיתנו.

 

700x350_0000_shutterstock_544533283

 

יצירת קשר

תורג'י & גל-רן

077-2121036

פורסם בתאריך: שלישי 9.5.2017
שליחה
הדפסה
pin it