בנייה ירוקה בכל קנה מידה

הכנס הבינלאומי השלישי לבנייה ירוקה הציג פרויקטים ירוקים ובני-קיימא מקטן ועד גדול. גם אנחנו היינו שם

 

תחנת כוח שתתפקד גם כאתר סקי של BIG. כאקט סימבולי, טבעת עשן ענקית תופרח בהתאם לרמת פליטת ה-2co לאוויר

תחנת כוח שתתפקד גם כאתר סקי של BIG. כאקט סימבולי, טבעת עשן ענקית תופרח בהתאם לרמת פליטת ה-co2 לאוויר

IS 0506

Ocean Storms

IS 0614

Simple Serenity

IS 0760

Green Knoll

IS 0810

Anabell
שמור גוונים למחשב
שמור גוונים למחשב
Photoshop
AutoCAD
SketchUp
Jpeg

אדריכלים ומעצבים מובילים שהוזמנו להשתתף בכנס הציגו קשת של פרויקטים מרחבי העולם המיישמים גישות שונות לבנייה ירוקה ובת-קיימא. בין אורחי הכבוד בלטו Jakob Lange, שותף בכיר במשרד המשגשג BIG, שדוגל בתפיסת קיימות שהולכת יד ביד עם הנאות החיים – Hedonistic Sustainability. לנגה הדגים כיצד עקרונות אלה יכולים להגיע באריזה סקסית ויצירתית, והביא כמודל את איכות החיים הגבוהה בדנמרק – מודל שבביג מנסים לייצא לשאר מדינות העולם. האדריכל האיטלקי Giuliano Pairone, שמשרדו דוגל בשילוב הרמוני בין טכנולוגיה, חברה וטבע, הציג את אוניברסיטת טורינו – פרויקט רחב יריעה, שבמובנים רבים מקדים את זמנו בכל הנוגע לאדריכלות בת-קיימא.

 

תצוגת תכלית מעין זו רק מאשרת כי המגמה הירוקה הופכת לחלק בלתי נפרד ממלאכת התכנון האדריכלי העכשווי. נירלט, כחברה מייסדת במועצה הישראלית לבנייה ירוקה וכמובילה בשוק הצבע הישראלי, עוסקת בקידום מגמה זו, ומציעה סל רחב של מוצרים המתאימים לבנייה ירוקה: ממוצרים על בסיס מים לצביעת קירות כמו נירוקריל, טייחים ושליכטים אקריליים כטיח נטורה ושליכט צבעוני גמיש, ועד צבעי עץ ומתכת על בסיס מים.

 

צבעי אבקה אלקטרוסטטית לאלומיניום ופלדה הם מוצר מוביל בתחום הבנייה הירוקה. תהליך השימוש בהם מתבצע במחזור סגור, המנצל 99% מעודפי הצבע ומתבסס על 100% מוצקים ללא פליטה של VOC.

 

במקביל נערך מחקר ופיתוח שמטרתו הרחבת קשת המוצרים הירוקים:

 

בתחום הצבעים, הציפויים והמוצרים המשלימים לתחום הבנייה, הרוב המכריע של מוצרי נירלט מיוצר על בסיס מים ודל במרכיבים מסוכנים לסביבה או לבריאות. נעשה מאמץ מתמשך להתאמה לתקנים הבינלאומיים המחמירים על ידי הקטנת ערכי ה-VOC, החלפת תוספים בחלופות אקולוגיות יותר, פיתוח צבעים על בסיס מים במקום סולבנט, וכן הלאה.

 

בתחום הצבעים והציפויים לצביעת מתכות ולשימושים תעשייתיים הפיתוח מתרכז במציאת טכנולוגיות חלופיות (כגון מים או נטול-ממס) ובהחלפת מרכיבים בעייתיים במרכיבים ירוקים יותר. אין כיום שימוש בפיגמנט עופרת, והוא מוחלף בחומרים חדשניים וידידותיים לסביבה.

 

קיימים שני צבעי אפוקסי על בסיס מים, ומוצרים נוספים ממשפחות האפוקסי והפוליאורתן עתידים לעבור הסבה לטכנולוגיות מבוססות מים, שיאפשרו ביצועים גבוהים תוך הקטנת הסיכונים הבריאותיים והפגיעה הסביבתית שלהם.

 

לפירוט נוסף על מוצרי נירלט בעלי תו תקן ירוק

 

שליחה
הדפסה
pin it