ארועי אומנות ועיצוב בתל אביב

 

המרכז האומנותי והתרבותי בתל אביב שוקק יותר מתמיד בעונה זו של השנה, עם יריד צבע טרי 7, היריד לאומנות עכשווית שננעל לפני מספר ימים בהצלחה מרובה והתקיים בהיכל הספורט העירוני החדש.

השנה התקיים צבע טרי במתכונת של יריד פרויקטים. גלריות ומוסדות אמנות נוספים אשר הציגו פרויקטים מגוונים בעלי תמה אוצרותית וקונספטואלית, תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות נושאיות.

היריד הינו חגיגה צבעונית לעיניים וניתן היה לפגוש בכל שילובי הגוונים האפשריים, החל מעבודות בגוונים עוצמתיים ומנוגדים כדוגמת שעון הקיר של בן ברוידא, וכלה בעבודות מונוכרומאטיות ובגוונים ניטראלים בעיצוביה של תמר ניקס.

תמונה 1

בן ברוידא orlogin | צילום: באדיבות יריד צבע טרי

תמונה 2

Private collection  גלריית שמעון לב | צילום: באדיבות יריד צבע טרי

 

כמו כן , גם השנה התקיימה חממת האמנים העצמאים של יריד צבע טרי המהווה מודל מקורי אשר חושף מדי שנה כ-50 אמנים מבטיחים בתחילת דרכם המקצועית. אלו נבחרים ע"י 12 חברי ועדת קבלה המורכבת מאוצרים, גלריסטים, מבקרי אמנות ואספנים מהארץ ומהעולם.

תמונה 3

רובי לייבוביץ: מכוניות, פרוייקט החממה | צילום: באדיבות יריד צבע טרי

 

תמונה 4

 

הילה שמיע wood casting | צילום: באדיבות יריד צבע טרי

 

לאור הצלחת יריד עיצוב טרי, שנחנך לראשונה אשתקד, הוחלט כי תחום העיצוב יקבל גם השנה ביטוי רחב במסגרת היריד.  עיצוב טרי יציע תמונת מצב עדכנית של עולם העיצוב העכשווי בישראל ויכלול תצוגות מגוונות, פרויקטים חדשים של גופי עיצוב מובילים כדוגמאת Talents Design, אקווה קריאיישנס, סטודיו מג'נטה ו-Design Space.

תמונה 5

עיצוב: נועה טסלר | צילום: עמי טסלר

תמונה 6

עיצוב: תמר ניקס | צילום: באדיבות יריד צבע טרי

לדברי יפעת גוריון, המנהלת האמנותית ואוצרת היריד ,צבע טרי היא הפלטפורמה שבה, מזה שבע שנים, אמנים ותיקים ואמנים בתחילת דרכם מקבלים הזדמנות להציג את עבודתם בחשיפה רחבה ואיכותית. התוכן האמנותי של היריד מהווה ראי למתרחש סביבנו, והשנה חשנו זאת ביתר שאת.

מקום נוסף אשר נפתח לפני כשבועיים וילווה אותנו עד תחילת ינואר, היא חנות הקונספט הזמנית של shoplifters.

תמונה 7

למי שלא מכיר, shoplifters נוסד לפני כשמונה שנים על ידי שלוש שותפות – גילת ויקסמן, ענת טל וניצן רוזנט – ששואפות לחנך באירועי הפופ-אפ שלהן לתרבות של אסתטיקה ויצירה מקורית. פרט לקולקציות בגדי מעצבים הן מציגות למכירה גם פריטי ריהוט, עיצוב ואמנות.

תמונה 8

צילום באדיבות shoplifters

תמונה 9

צילום באדיבות shoplifters

החלל הינו חלל יפואי עתיק. יצירות האומנות שנבחרו בקפידה על ידי האוצרת קרן בר גיל ,מוצגות ברחבי החלל ועל גבי הקירות הגבוהים. החלל משלב לצד האומנות פרטי עיצוב ודקורציה, תכשיטים ואופנה. בשיטוט בחנות התחושה היא גלרית, צבעונית ומעניינת. מעצבים ואומנים ותיקים לצד שמות חדשים ופורצי דרך מעניקים חוויה תרבותית מרתקת.

תמונה 10

צילום באדיבות shoplifters

תמונה 11

צילום באדיבות shoplifters

מומלץ!

החנות ממוקמת בסמטאות השוק היווני ביפו (רח' פנחסבן יאיר 5)

ותהיה פתוחה לקהל עד ה 3/1/15

שעות פתיחה:

א׳-ה׳: 10:00-20:00

שישי: 10:00-18:00

שבת: 11:00-20:00

פורסם בתאריך: ראשון 30.11.2014
שליחה
הדפסה
pin it