והתחזית ל2014: בלוגרים מובילים בעולם העיצוב עם טרנדים לשנה החדשה

לפני תחילת שנה חדשה נדמה שכולם – ברדיו, בטלוויזיה, ברשת ובעיתונים, מתגייסים לסיכומי שנה וזיהוי טרנדים עתידיים לקראת השנה האזרחית.

בעיצוב פנים ותכנון הבית, חשיפה לתחזיות חדשות היא חלק מתהליך ההשראה, במשך כל השנה. פעם, לפני עידן האינטרנט, תחזיות לעתיד שהשפיעו על המתרחש בשוק נקבעו על ידי עיתונאים, מעצבים, חוקרי טרנדים ואדריכלים מובילים.

מאז שהרשת התחילה לשלוט בחיינו, "הבלוגספירה", מונח אינטרנטי למרחב בו חיים כותבי הבלוגים, הפכה להיות חלק משמעותי במידע שמשפיע עלינו ועל הבחירות המעוצבות שלנו. מי הם הבלוגרים ולמה כוחם הוא כל כך משמעותי?

"מי קורא בכלל את הבלוגים האלו?" שמעת פעם את השאלה הזאת? ובכן, מעניין לגלות שרק חלק קטן בלבד מהבלוגרים ברשת כותבים "למגירה", כלומר, בלוג שהוא "יומן חוויות" אישי משלהם. רובם דווקא מתמקדים בנושא בעל קהל יעד מסוים מאוד. התכונה הזו של הבלוגרים היא מומחיות שקורצת למנהלי שיווק שתרים תמיד אחר פילוח שוק ספציפי וגם כמובן לקוראים רבים שעוקבים אחר כותבים עם תחומי עניין דומים לשלהם.

מלבד, כוחו של הבלוגר הוא באמינות העצה והאמירה שלו – הוא זוכה לעדנה שחברה מסחרית לא יכולה לזכות לה בצורת רמת שכנוע גבוהה לגבי המלצות – אם זה טרנד, מוצר או שירות, מילה של בלוגר נחשבת "חפה" מאינטרסים. הבלוגרים כיום תופסים מקום של כבוד בעולם העיצוב –  תערוכות, תחזיות ואפילו השקות, כוללות סיקורים של בלוגרים עם קהל עוקבים נאמן. זה לא חוכמה לפתוח בלוג, החוכמה היא לייצר אמירה מעניינת ומשפיעה שתייצר קהל אוהדים מושבע.

אנחנו בנירלט, רואים את עולם העיצוב דרך עולם הצביעה והצבע, ולכן אספנו בלוגרים מובילים בעולם העיצוב, שהצביעו על תחזיות מעניינות בצבע לשנה הקרובה:

"השנה אני מרגיש שצבע סוף-סוף יהיה במרכז הסיפור, אני מאמין שנראה יותר חללים ויותר בתים עם צבעים עזים כמו סגול, טורקיז וורוד. אותי לא תראו משתמש בצבעים ניטרליים וטבעיים השנה" –כריסטיאן מאי

730pic01

IS 0639

Acapulco Dive

IS 1158

Purple Hollyhock

IS 1187

Joyous Song
שמור גוונים למחשב
שמור גוונים למחשב
Photoshop
AutoCAD
SketchUp
Jpeg

כריסטיאן מאי הוא מעצב פנים אמריקאי השוכן בלוס אנג'לס ולפי הגדרתו "לא יכול להפסיק לחלוק את הדעה שלו לגבי עיצוב, עם כל מי שמוכן לשמוע".

וכנראה שמישהו מאזין, באמתחתו יותר מ12,000 עוקבים בטוויטר, וגם פלטפורמות מדיה חברתית ביניהן עמודי פייסבוק,פינטרסט ואינסטגרם פעילים במיוחד. דרך אתר האינטרנט שלו, מאי מתרכז במוצרים צבעוניים במיוחד השנה.

לאתר של כריסטיאן מאי

"מגוונים תכלכלים עדינים לכחול נייבי עמוק ואפילו כחול-טווס מרשים – כחול בכל גווניו ישלוט השנה בעיצוב בתים וחללים" –  פלומה קונטראס

"וושינגטון פוסט", "ניו-יורק טיימס", חדשות " "FOX ועשרות מגזינים כולל Better Homes and Gardens, הם רק חלק מאמצעי התקשורת בהם התפרסמו התחזיות והסיקורים של פלומה קונטראס, בלוגרית עיצוב פנים אמריקאית עם 8,000 לייקים לעמוד האישי שלה בפייסבוק ועוד כ13,000 עוקבים בטוויטר. קונטראס מחזקת דעה של רבים בתחום הצבע לשנה הקרובה ששמים דגש מיוחד על גווני הכחול כצבע לוהט לשימוש.

כשהיא לא כותבת, היא מעצבת פנים מצליחה במקצועה ומנהלת חנות אינטרנטית בשם "לה דולצ'ה ויטה". היא חיה ומעצבת ביוסטון, טקסס.

לאתר של פלומה קונטראס

"זהב וכסף הם מבחינתי הגוונים של האמירה השנתית בצביעת קירות. הסגנון המטאלי חוזר ובגדול. אני מאמינה שלא רק שנראה יותר קירות מוזהבים וכסופים, נראה גם שילובים מעניינים של זהב וכסף יחד, על הקירות ועם אביזרים משלימים" – רייצ'ל דבון

 730pic02

לדבון יש מספר צנוע יותר של עוקבים, אם אפשר לקרוא לזה ככה, כ2,500 בפייסבוק ו6,500 בטוויטר, אך ידה בכל – היא כותבת לעיתונים מקומיים, מעצבת פנים, סטייליסטית, ומתארחת בתוכניות עיצוב באופן קבוע כדי לחלוק את התחזיות שלה. היא דוגלת במטאליות בעיצוב הבית ואפילו החצר, ומעודדת שימוש באביזרים בצבעים עזים על קירות מוזהבים וכסופים – כמו שילובים של אביזר כתום על קיר זהב, או אביזר ירוק על קיר כסף.

לאתר של רייצ'ל דבון

כפי שניתן לראות, תחזיות הצבעים לשנה הקרובה מגיעות מכל קצוות המניפה. כל בלוגר ומעצב מושך לכיוון החזון העיצובי האישי שלו לשנה הקרובה. נצטרך להמתין בסבלנות כדי לראות אילו תחזיות יקבלו חיים חדשים על קירות בפרויקטים מרגשים, אבל תמיד להקשיב לאמת הפנימית שלנו כמעצבים כדי לזהות את הצבעים הנכונים לעתיד הפרויקט או הלקוח.

 

פורסם בתאריך: רביעי 15.1.2014
שליחה
הדפסה
pin it