בטון – עדיין כאן ולעוד הרבה זמן

בשנים האחרונות יצא הבטון מגבולות שימושו כמרכיב קונסטרוקטיבי בשלד הבית, והפך להיות אלמנט ויזואלי – עיצובי – אופנתי. אם בעבר פגשנו בבטון בעיקר כשהוא נשפך מתוך מערבלי בטון אל תוך תבניות באתר הבנייה, היום ניתן לפגוש אותו בקירות עוצמה בפנים או בחוץ הבית, כמשטח עבודה במטבח, בריצוף, באקססוריז ואפילו כריהוט.

skandinavi-2

 

הרעיון של הוצאת חומר מהקשרו המקורי ושימוש במרכיב "חבוי" כאלמנט אסטטי, מתכתב עם הרעיון הקונסטרוקטיבי. הקונסטרוקטיביזם הייתה תנועה אוונגרדית בתחומי האמנות, האדריכלות והספרות, אשר התקיימה ברוסיה החל משנת 1917 ושילבה בין אסתטיקה תעשייתית והאמנות המופשטת לבין רעיונות סוציאליסטים. הקונסטרוקטיביזם דגל באידאלים של הפשטה, פונקציונאליות ושימושיות. בין שנות ה-50 לשנות ה- 70 של המאה הקודמת נפוץ סגנון אדריכלות ברוטליסטי, ששאף השראה מן התנועה הקונסטרוקטיבית והתאפיין בבניה בבטון חשוף ושימוש בצורות בסיס. הרעיון מאחורי סגנון זה הוא חשיפת ה"אמת" של המבנה והשארת שלד המבנה חשוף.

חלק מן הרעיונות האלו מוצאים היום את דרכם בחזרה על עולם העיצוב והאדריכלות, תוך שהם משתלבים במגמות חדשות ומקבלים עידון והתאמה.

 

473761885

 

 

אחד השימושים המוכרים ביותר של בטון כאלמנט ויזואלי הוא קיר בטון בפנים הבית, אשר נשאר חשוף ללא חיפוי או צבע, נושא עליו את הסימנים והבליטות של תבנית היציקה, ונותן תחושה תעשייתית וקרה. החיסרון העיקרי הוא בכך שיציקה של קיר כזה דורשת הכנה עוד משלב התכנון. גם בהמשך הפיכה של קיר בטון חשוף לקיר רגיל דורשת יישום טיח וצבע ע"י בעל מקצוע.

ליהנות מכל העולמות

למי שמתקשה לתכנן את עיצוב הפנים כבר משלב הבניה, ולהתחייב על קירות מבטון חשוף עוד לפני שבניית הבית התחילה, ולאילו שכבר גרים בבית או דירה קיימת ומעוניינים בכל זאת לשחזר את אפקט קיר הבטון, ניתן להשיג אפקט דומה ע"י יישום מוצרי גמר ייעודיים במראה בטון במגוון גימורים. לנירלט סדרה שלמה של מוצרים המעניקים לבית את מראה הבטון, לדוגמה,

פרנ'צסקה (דונות)  טיח מינרלי מוכן לשימוש במראה מוחלק עדין עד משופשף, המעניק לקיר מראה מעונן טבעי.

 

%d7%a1%d7%a7%d7%a0%d7%93%d7%99%d7%a0%d7%91%d7%992

 

גם עם טייח ווגה ,טיח מינרלי רב-עובי במראה טבעי, ניתן ע"י יישום הגוון והגימור המתאימים, להעניק לקיר מראה אורבני, בטון מוחלק או תעשייתי למראה בטון לא מעובד. לטובת מי שמעוניין לשדרג את הבית עם קיר דקורטיבי במראה בטון באופן עצמאי נירלט משיקה מוצר חדש אפקט דקורטיבי במראה בטון ליישום עצמי.

 

menifa-496702573

 

בניגוד לשני המוצרים הקודמים המיושמים ע"י בעלי מקצוע, כאן מדובר בחומר שפשוט וקל ליישם לבד באמצעות רולר וספוג ויסקוזה. המוצר הינו אפקט דקורטיבי אקרילי במראה בטון מהודק-משופשף המקנה לחלל מראה מעוצב ומודרני. בימים אלה, משיקה נירלט את B.TONE – סדרת מוצרים במראה בטון המאגדת את מגוון הפתרונות ליישום חוץ ופנים הקיימים בנירלט. לסדרה מצטרף מוצר חדש – אפקט במראה בטון ליישום DIY. מדובר באפקט דקורטיבי אקרילי במראה בטון מהודק-משופשף ליצירת קיר כוח המקנה לחלל מראה מעוצב ומודרני זהו מוצר המותאם לצרכני DIY והינו קל ונוח ליישום באמצעות רולר וספוג ויסקוזה.

 

menifa-2-549158302

 

קיר במראה בטון יראה נהדר בחלל צבוע גווני גרפיט, חאקי, אפור חם (עם נגיעות חום), מוקה וירוקים מעושנים לקבלת חלל בסגנון תעשייתי. אם נרצה להקנות לחלל מראה מודרני-אורבני נשלב דווקא גוונים מוחלטים כגון EXTRA WHITE לבן, EXTRA BLACK שחור ואפורים בשילוב הדפסים גרפים של אקססוריז וטקסטיל למראה מאופק ונקי. מראה הבטון ישתלב מצוין גם בסגנון עיצוב סקנדינבי המאופיין בגוונים מעושנים עדינים ופסטלים למראה רך המשדר שלווה ומעט רומנטיות בשילוב אקססוריז וטקסטילים רכים וטבעיים. מראה הבטון נתפס כקר ומודרני אך בשילוב אלמנטים מתאימים נוכל לקבל חלל בוהמייני עם שיק מודרני בבטון חשוף.

 

menifa-373866973-3

 

ריצוף בטון מוחלק

רצפת בטון הופכת להיות פופולרית מאוד בשנים האחרונות, בין אם מדובר בריצוף באריחים דמויי בטון, או בדבר האמיתי- רצפת בטון מוחלק המקנה לבית כולו מראה אחיד ללא פוגות. רצפת בטון מתאימה מאוד לבתים בעיצוב מודרני, קווים נקיים וסגנון מינימליסטי ומגיעה במגוון פני שטח ובגווני אפור ולבן. רצפת בטון מוחלק עמידה מאוד, קלה לתחזוקה ומאפשרת לרצף בקלות חללים בעלי קירות מעוגלים ופינות, אך מן הצד השני עשויים להיווצר בה סדקים והיא מקשה יותר על תיקונים של מערכות הנמצאות ברצפה כמו אינסטלציה.

 

554246170

 

ריהוט ואביזרים

בגזרת האקססוריז והריהוט ניתן למצוא כמעט הכל מבטון, החל ממדרגות, עציצים, כיורים ומשטחי עבודה וכלה בקערות דקורטיביות, פמוטים, פסלים, גופי תאורה ואפילו ספסלים וכיסאות. כך שגם למי שחושש לשלב את הבטון בצורה מסיבית בבית, קיימות מגוון דרכים להכניס נגיעות של הטרנד על מנת לתת לבית תחושה מודרנית וצעירה.

במטבח, בחדר הרחצה, בקיר משמעותי, בעציץ או במדף בכל סגנון שתבחרו, אפקט הבטון ישתלב מצוין וייתן מראה עדכני ומעוצב.

 

menifa-atzitz_beton

פורסם בתאריך: שלישי 28.2.2017
שליחה
הדפסה
pin it