צבעי השנה לשנת 2017 – Colors of the year are here!!

כמידי שנה, אנו נרגשים לקראת הכרזתן של חברות הצבע המובילות בארץ ובעולם על צבע השנה שלהן. אותו גוון מיוחד שאנו עתידים לראות השנה בכל זירות העיצוב: על גבי קירות בתים, באופנה, טקסטיל ודקורציה.

כל חברה מבצעת התבוננות מעמיקה על המתרחש בסביבתה ועל הרוח העיצובית המנשבת מעבר לים, ומתרגמת את מסקנותיה לסקאלת גוונים ייחודית שבראשה אותו גוון מוביל אשר בעיניה יבלוט מעל השאר. מה בא קודם? זו תמיד השאלה הנשאלת. האם ההכרזה מביאה את כולנו להקיף עצמנו בסגנון המכיל את הגוון המדובר, או האם כבר התחלנו לחפש אחריו מראש, ובעקבות כך ישנה הבנה כי לגוון מסויים צמא הקהל שוחר העיצוב והצבע יותר מאחר? כך או כך, להלן הגוונים המנצחים לשנת 2017:

נירלט עם Florida waters –is 0599

וכמובן גם השנה הכריזה חברת נירלט על צבע עוצמתי בעל נוכחות, הלא הוא ה –  Florida waters –is 0599 מתוך מניפת color is. גוון כחול רויאל עמוק ועשיר, היכול להעניק מראה מעוצב ועדכני לכל חלל, לכל רהיט ולכל פרט טקסטיל. אין ספק שזוהי השנה בה נראה הרבה גווני כחול ובראשם אותו כחול מלא, כמעט אלקטרי, שישתלב נפלא עם לבן בוהק ונגיעות של זהב, או לחילופין גוון צהוב עז לצד גוון לבן extra white  ואפילו נגיעת פוקסיה להשלמת מראה חד ומדוייק.

 

21

צולם באי. די. דיזיין/ צילום: ישראל כהן

menifa_19

17-01

GREENERY PANTONE 15-0343 – PANTONE

הגיע הזמן לקחת אויר!

 

 

menifa_01

 

הצבע הירוק והרענן מוכתר במים אלה לצבע השנה. חברת פנטון מבשרת את פתחה של שנת 2017 כשנה של התחלות חדשות, טבע, איכות חיים ולייף סטייל בריא. הגוון הירקרק משמש השראה לפתחה של עונת האביב המלבלבלת. אנשים בלב הכרך מחפשים דרך להתמלא באנרגיה, חמצן נקי ותחושה של ירוק-עד. אנו בתקופה של צורך בלתי פוסק להקיף עצמנו בירוק גם בשגרת היום-יום, בבית ומחוצה לו. הצורך במימד טבעי, כזה המשתקף בגוונים הירקרקים, הינו חלק בלתי נפרד מהארכיטקטורה בת זממנו – מתכנון עירוני ומתכנון הפנים בבתים בהם אנו גרים.

 

2

 

3

 

4

 

הירוק הזה מקנה תחושה פנימית של חיוניות ורצון למלא אחר מאוויים פנימים ותחושות של הגשמה עצמית. כמה חיוביות ,כנות ותחושה טובה משרה הירוק אשר ללא ספק, יהיה המרענן הרשמי בעולם הצבע לשנת 2017. הירוק הרענן מופיע במניפת נירלט הירוק בגוון IS0774 Green Gone Wild – הישארו רעננים!

 

Benjamin moor

כמו כן, ענקית הצבע האמריקאית, מכריזה על גוון מסעיר ודרמטי: סגול- אפור כהה ומעושן Shadow 2117-30 . מעין גוון לילי, חורפי ונעים אך בהחלט מתאים ומכון לנועזים יותר שבינינו. הסגול הפחמי ישתלב נפלא עם גווני אוף ווייט, גווני זית עדינים וגם עם צהוב חרדל טבעי. הגוון עוסק ביצרת אוירה, בחושניות ובהידור רב. במניפת נירלט הגוון הינו IS1285 Jazlin.

 

5

 

6

 

menifa_07

 

Akzo Nobel

מכאן נעבור לענקית הצבע ההולנדית, Akzo Nobel אשר הכריזה על הגוון הנפלא Denim Drift כחול-אפרפר מעושן. גוון רך, נעים וטבעי למראה. כחלחל אפרפר הוא צבע קז'ואלי ונפלא, על פי החברה, הוא מסמל את השמים מעלינו. הוא יתאים לחדר שינה או למטבח והוא ישרה אוירה נינוחה ופשוטה בכל חלל. הגוון הינו חלק מסקאלת כחולים נפלאה אותה פיתחה החברה. במניפת נירלט הגוון הינו IS0504 Indian Tears.

 

8

 

9

 

10

 

Sherwin Williams

חברת הצבע אמריקאית זו, הכריזה על גוון גרז' נפלא במנעד כהה יחסית. – Poised Taupe מעין ערבוב בין חום לאפור. גוון עצי , שגם לו טאץ' טבעי, אך אינו גוון ברור ומוחלט. לעיתים יראה יותר אפרפר ולעיתים יותר לכיון הסקאלה החומה. זהו גוון היוצר תחושה חמימה – Cozyness לדברי שרווין ויליאמס, היא הכותרת שניתנה לאווירה הנוצרת בכל חלל בשימוש בגוון הגרז'י המעט כהה והמאוד חמים הזה. במניפת נירלט הגוון הינו IS0553 Smoky Wings.

 

11

 

12

 

13

 

Behr Paint

בחברה הקנדית לא הוכרז גוון רישמי, אלה קולקציה שלמה! יחד עם זאת, התחושה כי גוון אחד בלט על פני השאר הייתה ניכרת לעין. תוספת מרעננת של גוון לימוני, lemon burst המעניק אור ובהירות לכל מרחב ומוציא אותנו משלוותינו האפרורית לתוך אוירה צעירה וקלילה. במניפת נירלט הגוון הינו IS0847 Yellow Blitz.

 

menifa_14

 

15

 

Ppg  paint

החברה האמריקאית הכריזה על גוון נהדר ורלוונטי – purple verbena   שילוב בין סגול לילך לאפור. גם כאן הנגיעה האפרפרה הופכת אותו לבוגר ועדכני יותר. החברה מתארת את השתקפותם של החיים מודרניים בוהמיינים אם תרצו, בנוכחותו של הגוון הסגלגל. מעין התבגרות מאוחרת הנכנסת לתוך הבית. בסגלגל ישתלב גם הוא עם גווני קרם נעימים ועם אותו צהוב לימוני שהוזכר ב Behr paint. במניפת נירלט הגוון הינו IS1275 High Style.

 

18

 

16

 

20

 

המגוון הוא רחב, ההצלחה בהחלט מובטחת. אין זה משנה באיזה גוון תבחרו השנה, העיקר ,זכרו, כי יש תמיד להתחשב בסקאלת הגוונים והחומרים הנתונה בבית ולהתאים עבורה את אותו גוון חדש ונפלא שיצטרף למשפחה.

פורסם בתאריך: חמישי 22.12.2016
שליחה
הדפסה
pin it