צבעי הטרנד

במסגרת אירועי השקת מניפת האלומיניום של נירלט, הוזמן Per Nimer, בכיר ב"אקזו נובל", לספר על הטרנדים החמים בעולם הצבע. אנחנו היינו שם כדי לסקר

 

גוני עור בהירים ומשחקי שקיפויות במגמות המובילות בעיצוב. by Joana Requião

IS 0011

Sugar Dust

IS 0212

Big Spender

IS 0743

Belladonna's Leaf

IS 0991

Beeswax Candle
שמור גוונים למחשב
שמור גוונים למחשב
Photoshop
AutoCAD
SketchUp
Jpeg

 

השאלה מה יהיה הדבר הבא בעולם הצבע מעסיקה אדריכלים ומעצבים רבים. אקזו נובל, יצרנית הצבע הגדולה בעולם, מפרסמת מדי שנה תחזית טרנדים מקיפה, שמפזרת את הערפל מעל הסוגיה ומסמנת את המגמות המובילות בצבע ועיצוב. את חטיבת הטרנדים בחברה מרכיבים מעצבים, אדריכלים, מעצבי פנים, ומעצבי מוצר וגרפיקה מכל העולם, שתפקידם לזהות ולנתח את הלכי הרוח העכשוויים בנושאי עיצוב, לייף סטייל וארכיטקטורה, ולתרגם אותם לסקאלות של צבע. השנה, בחירת הקטגוריות והכותרת של התחזית: World of Possibilities, מבטאת במידה רבה את הדינמיות והניגודים המאפיינים את אורח החיים המודרני.

 

 

Delicate Mix

מגמה זו מצביעה על שינוי התפיסה ביחס לשילובי צבעים. השימוש באקסנט, אותה נגיעה של צבע עז שנועדה להעשיר את המנעד הצבעוני בעיצוב וליצור מעין שיא, מפנה את מקומה לשילובים בין כמה גוונים קרובים, היוצרים עושר צבעוני רב-שכבתי. זה הזמן להיפרד מריהוט ומאביזרים מנצנצים בכסף וזהב, ולהחליף אותם בצבעוניות רכה המבטאת אלגנטיות ועידון. בתחומי העיצוב השונים נפגוש את המגמה במשחקי שקיפויות ובפרפורציה (חירור) שתופיע בריהוט ובארכיטקטורה, ובתחום הטקסטיל בשימוש בתחרה וסריגה. צבעי המגמה: ניטרליים, צבעי עור.

 

Delicate Mix: רכות עוטפת וצבעוניות טונאלית ללא דגשים. via zeospot.com

 

One Small Seed

מגמת החזרה לטבע עולה מדרגה ומחלחלת אל חלל המגורים העירוני. תשכחו מעיצוב שאנטי וזרוק – בגלגולה המשודרג מביאה עמה המגמה ניחוח מתוחכם ומלא סטייל בסימן אקולוגיה וקיימות. את ביטוייה אפשר לראות בפיתוחן של מגוון גנים חדשניים הנהנים מפיתוחי טכנולוגיה, בגננות הביתית לנוי ולאכילה, שתופסת תאוצה, בפריטי עיצוב השואבים השראה מהטבע ובשימוש בטקסטורות מעולם החי והצומח. צבעי המגמה: צהובים על גוניהם.

 

One Small Seed: מכניסים את הטבע הביתה, אבל בסטייל. by TEAM 7

 

Living Scrapbook

בעידן הרשתות החברתיות, שיתוף, יצירה וביטוי אישי הם עניין יומיומי. כולנו נהיינו קצת מעצבים, קצת אוצרים וקצת משוררים. לא פלא שתפיסת העשה זאת בעצמך, המעודדת כל אחד להתנסות ביצירה, משגשגת ואף משפיעה על עולם העיצוב. את המגמה מאפיינים מראה לא מהוקצע שניכרת בו עבודת היד, שימוש מרובה בפטרנים וקישוטים על קירות הבית, ברצפות ובאריחים. צבעי המגמה: צבעים מנוגדים המבטאים טעם אישי.

 

Living Scrapbook: מראה אישי וייחודי בצבעים מנוגדים. by Fabio Galeazzo

 

Different Worlds

המגמה, ששורשיה בעולם האמנות, מתמקדת בשימוש בחומר וצבע ליצירת אשליה ותעתוע. נכללים בה עיצובים המאתגרים את חוש ההתמצאות במרחב, ויוצרים עומק ונפח מדומה, משחקי פרופורציות וערבוב של דמיון ומציאות. את ביטויי המגמה נפגוש בחזיתות בנייני מגורים ומבני ציבור, בתאורה מוקפדת ובשימוש בחומרים כמו מראות וזכוכיות. צבעי המגמה: רוויים ומלאי חיים.

 

Different Worlds: אמנות האשליה בצבע. by Thomas Bernstrand

 

Rediscover Heroes

עושים כבוד לישן והוותיק: ברוח ה-reuse, חומרים מוכרים מוצאים מהקשרם ומשמשים באופנים בלתי צפויים, וחפצים שיצאו מכלל שימוש עוברים פירוק והרכבה מחדש והופכים לפריטי עיצוב אופנתיים. את המגמה מאפיינים שימוש בעץ בשלל צורות, חשיפת הקונסטרוקציה במבנים ובריהוט (שמרמזת על האפשרות לפרק ולמחזר אותם בקלות), מראה תעשייתי והבלטה של פגעי הזמן – דוגמת חלודה או סדקים. צבעי המגמה: תעשייתים, קלאסיים ועוצמתיים.

 

Rediscover Heroes: עושים כבוד לישן והוותיק. via homedit.com

 

באקזו נובל בוחרים מדי שנה צבע אחד המשקף לדעתם את התחזית כולה. השנה נבחר הצבע האדום, בהיותו רב-משמעויות ורסטילי, ומבטא בנוכחותו עולם בלתי מוגבל של אפשרויות.

 

* נערך על פי הרצאה של Per Nimer, מנהל השיווק של אקזו נובל

* אקזו נובל מיוצגת בארץ על ידי אוניברקול מקבוצת נירלט

 

שליחה
הדפסה
pin it