העושה במלאכה

בין פריז ליפו: פתיחת סדנאות הסתיו במרכז נירלט היא הזדמנות להציץ לביתה הייחודי של המנחה, האמנית פטרישיה גלמן

 

 

ביתה של פטרישיה גלמן. מבט על פינת האוכל בפטיו

 

IS 0137

Hideaway

IS 0638

Watery Sea

IS 1015

Canter Peach

IS 1225

Velour
שמור גוונים למחשב
שמור גוונים למחשב
Photoshop
AutoCAD
SketchUp
Jpeg

 

פטרישיה גלמן, שמתמחה בשחזור ושיפוץ רהיטים, עיצבה את ביתה ביד אמן. הבית המרשים סמוך לחוף הים ביפו מבטא באופן המדויק ביותר את רוחה ואת אופייה הצבעוני, והוא מאכלס תערוכות, סדנאות מדיטציה וצילומי קולנוע וטלוויזיה. "עבורי, הבית הזה הוא כמו לעלות על במה. כשפוגשים אותי בחוץ, קשה לדמיין מהיכן אני באה, אבל כשנכנסים לפה מיד מבינים." ואכן, בתוך המבנה העות'מאני רחב הידיים שוכנים זה לצד זה פריטים ייחודיים שעיצבה וחפצים שאספה עם השנים, כמו וילונות צרפתיים ומסכות אפריקאיות – אוסף אקלקטי מרשים, שיוצר אווירה ייחודית ומעוררת השראה.

 

 

גלמן, ילידת פריז, התמחתה בצביעת רהיטים בפירנצה אצל אמני השחזור Bartolozzi and Maioli, שמתמחים בקילוף וצביעה אמנותית, ולמדה מהם את רזי הטכניקה. ברזומה שלה גם חנות-גלריה בפלורנטין, שבה מכרה רהיטים שעיצבה, וכן עיצוב חללים, חלונות ראווה ואלמנטים ייחודיים, כמו מעקות ברזל. בעבודתה היא מפגישה עושר ברוקי עם מינימליזם תעשייתי, וקונסטרוקציות ברזל מחוספסות עם רהיטי עץ עתיקים, מצופים עלי זהב או פטינות שעווה שהיא רוקחת בעצמה. בסדנה שהקימה בביתה היא שוקדת כיום על הפיתוח הבא שלה – שילוב של רהיטי פרספקס עכשוויים עם ציור ידני אקספרסיבי. "היום אני רוצה לחלוק את הידע שצברתי במהלך השנים. אני מעוניינת להראות לאנשים לאן חלל או פריט מסוים יכול להגיע אם יקבל את הטיפול הנכון".

 

 

אוסף אקלקטי מרשים ואווירה מעוררת השראה

 

על תכנית הלימודים שהרכיבה לסדנה במרכז נירלט היא מספרת: "זהו לא קורס רגיל, זוהי חוויה של יצירה על רהיטים שמתאימה לכל מי שמעוניין להעמיק את הידע בנושא. העבודה תשלב טכניקות שחזור וצביעה עם עבודת אמנות אינטואיטיבית, ותכלול גם סיור בשוק הפשפשים. הרהיטים שניצור הם בין ציור לתכשיט. אני חושבת שצריך להעז, לא ללכת לפי טרנדים וסטריאוטיפים של כפרי או וינטג'. כל דבר יפה הולך, יחד ולא צריך לפחד לערבב וליצור משהו חדש".

 

ללוח הסדנאות המלא. פרטים נוספים בטלפון 03-6194244

 

 

שליחה
הדפסה
pin it